2022-logo

CO TRZEBA WIEDZIEĆ

Dojazd, rozładunek i parkowanie

Autokary oraz minibusy dowożące ekwipunek drużyn mogą na chwilę zatrzymać się na tyłach Budynku III PPNT (niedaleko wejścia D) i tam zostać szybko rozładowane – ale zaraz potem muszą niezwłocznie odjechać i zaparkować gdzieś indziej.

Na terenie PPNT znajdują się dwa parkingi dla aut osobowych: jeden naziemny (wjazd od Alei Zwycięstwa), jeden podziemny (dojazd uliczką za Budynkiem IV). Postój kosztuje 2.50 zł/godz. (do uregulowania w kasie automatycznej). Przy wyjeździe trzeba mieć opłacony bilet parkingowy (kara za jego utratę wynosi 50 zł).

Przy hali Gdynia Arena (odległej od PPNT o 5 minut jazdy lub 15 minut spaceru) zlokalizowany jest duży, ogólnodostępny, bezpłatny parking dla samochodów i autokarów.

Na miejsce można też łatwo dojechać komunikacją zbiorową: dotrze zarówno Szybka Kolej Miejska (przystanek: Gdynia Redłowo), Pomorska Kolej Metropolitalna (przystanek: Gdynia Stadion), jak i liczne autobusy oraz trolejbusy ZKM Gdynia (przystanki: Park Technologiczny, Centrum Nauki Experyment i Redłowo SKM). Pomiędzy PPNT a Gdynia Areną najwygodniej przemieszczać się na piechotę.

Mapka orientacyjna

Okolicę, w której odbywają się wszystkie wydarzenia, ukazuje mapka finałowa.

Budynki II i III PPNT są połączone korytarzem – można przemieszczać się pomiędzy nimi bez wychodzenia na zewnątrz.

Szatnia

Zarówno w PPNT, jak i w Gdynia Arenie, przy każdym wejściu dostępna jest nieobowiązkowa, bezpłatna szatnia.

Nie zgub otrzymanego numerka! Kara za utracony numerek wynosi 20 zł.

Postępuj właściwie!

Zawsze stosuj się do zaleceń szeryfów. To ubrani w czerwone koszulki wolontariusze, którzy dbają o porządek i płynny przebieg konkursu.

Nie pal i nie śmieć – ani nigdzie wewnątrz budynków, ani w ich otoczeniu.

Pilnuj swojego mienia. Nie odpowiadamy za to, co ci zginie, a po konkursie nic nikomu nie odeślemy!

Rzeczy znalezione zanieś do Punktu Info (przy wejściu A) – tam też spytaj, jeżeli coś zgubisz.

Jeśli cokolwiek niechcący uszkodzisz – od razu uczciwie zgłoś to szeryfom.

Widzisz, że ktoś robi coś złego lub że coś uległo awarii? Zawiadom szeryfów!

Wiesz, że ktoś postąpił w duchu fair-play? Nominuj go do Nagrody Omera (w Punkcie Info).

Jedzenie – smacznie, niedrogo i na miejscu

Strefy gastronomiczne we wnętrzach PPNT – czynne od 07:30 – zapraszają na zimne i gorące napoje, słodycze, przekąski oraz pyszne dania obiadowe, które można spokojnie spożyć w komfortowych warunkach. W budynku II znajduje się Yellow Bar, a w budynku III – Parkowa Bistro.

Jednocześnie podkreślamy, że na obiekt nie wolno wnosić ani zamawiać z zewnątrz żadnych posiłków innych niż suchy prowiant. Oznacza to, że niedozwolony jest np. dowóz pizzy i jedzenie jej na korytarzu, etc.

Pierwsza pomoc

Nad bezpieczeństwem uczestników i gości czuwa Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ZHR.

Jeśli potrzebujesz pomocy – zgłoś się do Punktu Medycznego (przy Punkcie Info) albo poproś szeryfa o zawołanie ratownika.

Sklepik z pamiątkami

Szop Shop w PPNT (niedaleko wejścia B) oferuje duży wybór odysejowych gadżetów – m.in. koszulki, torby, czapki, skarpetki, maskotki, długopisy i wiele innych drobiazgów – świetnych i na pamiątkę, i na prezent!

Odbiór zamówień opłaconych na etapie przedsprzedaży

Osoby, które koszulki, pinsy i/lub bluzy zakupiły wirtualnie na etapie przedsprzedaży, proszone są o odbiór zamówień w sobotę, w godz. 06:30-15:30 – w sali A, w Budynku III PPNT (tam, gdzie znajduje się Rejestracja).

Masz pytanie?

Nie wiesz, którędy gdzieś dojść? Poproś o pomoc dowolnego napotkanego szeryfa.

Chcesz dopytać o coś konkretnego? Przyjdź do Punktu Info przy wejściu A, czynnego przez cały konkurs.

Zapraszamy na Ceremonię Finałową!

Zapraszamy rodziny i sympatyków odyseuszy – przeżyjcie ogłoszenie wyników razem z drużynami, za które trzymacie kciuki!

Obowiązują wejściówki. Kibice mogą je nabyć w Szop Shopie po 30 lub 20 zł/szt. ( za miejsca lepsze bądź nieco gorsze) – i muszą zachować do kontroli zarówno przy wejściu, jak i podczas ceremonii.

Każdy musi usiąść na tym krzesełku, które wskazano na wejściówce (podany sektor, rząd i numer). Po zajęciu miejsc nie wolno przesiadać się, przechodzić do innych sektorów, schodzić na scenę ani biegać po hali.

Do zobaczenia w Gdynia Arenie w niedzielę, 3 kwietnia. Wpuszczamy od 18:00, a zaczynamy około 18:30.

Zalecamy nie przynosić toreb ani plecaków (będą one kontrolowane na wejściu, a to wydłuży kolejki). Do hali nie wolno wnieść nic szklanego, łatwopalnego ani ostrego – a sporne przedmioty mogą zostać zarekwirowane. Prosimy o posłuszeństwo wobec poleceń szeryfów i pracowników ochrony!

Skip to content